Czym jest stomatologia anti-aging?

Jednym z najnowszych trendów, którym zajmuje się stomatologia jest tak zwana stomatologia anti-aging. W wielkim skrócie wywodzi się ona ze stomatologii estetycznej i polega na wykonywaniu takich zabiegów, które umożliwiają opóźnienie lub wręcz odwrócenie oznak starzenia. Jednym zdaniem, jest to pakiet usług, które umożliwiają podniesienie kondycji tkanek jamy ustnej tak, by twarz już na pierwszy rzut oka wyglądała młodziej niż wcześniej.

Co powoduje, że pojawiają się zmarszczki, a skóra wiotczeje? Przede wszystkim to zasługa braku kolagenu – białka, które jeśli występuje w odpowiednich ilościach, korzystnie działa na naszą skórę, natomiast jego zmniejszona ilość oznacza efekt jej starzenia się. Jednak według najnowszych badań, nie tylko kolagen bądź jego niedobór może wpływać na przyspieszony proces starzenia się twarzy. Za wygląd twarzy odpowiadają także elementy, zwłaszcza twarde, układu stomatognatycznego. Brzmi skomplikowanie, prawda? W przełożeniu na język polski chodzi o linię naszych zębów. Jeżeli zęby są rozchwiane lub występuje gdzieniegdzie ich brak – to taka sytuacja sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z osobą starszą niż w rzeczywistości. Oczywiście jeżeli zależy Ci na uniknięciu takiej sytuacji i naprawdę chcesz dbać o swój uśmiech, pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest wpisanie w komputerze zapytania „dentysta Białystok”. To umożliwi Ci znalezienie gabinetu stomatologicznego, położonego niedaleko Twojego domu, pełniącego usługi związane ze stomatologią anti-aging [dentysta-stomatolog.com/bialystok,1.html].

Podczas pierwszej, kontrolnej wizyty wybrany przez Ciebie dentysta będzie mógł zaoferować Ci to, czego jego zdaniem potrzebujesz. Do zabiegów przez niego wykonywanych należą między innymi te związane z wydłużaniem zębów. Udowodniono, że podczas całego życia nasze zęby ulegają skróceniu, a to skutecznie wpływa na zmianę rysów twarzy. Dentysta może także zaoferować Ci wyprostowanie zgryzu, a także rozjaśnienie zębów. Zabiegi te będą wykonywane w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu będziesz miał gwarancję, że wszystko przebiega zgodnie z planem i w krótkim czasie Twoja twarz odzyska młodszy wygląd i olśniewający uśmiech. Niezależnie od wieku, warto zadbać o jak najpiękniejszy uśmiech.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>