Jak dbać o ciało w rozmiarze XXL?

Ciało w rozmiarze XXL ma nie mniej i nie więcej wymogów niż ciało w rozmiarze uznawanym we współczesnym kanonie piękna za standardowy. Przy czym w wielu przypadkach ma ono opinię zaniedbanego – być może dlatego, że jest większe i sprawia wrażenie braku panowania nad wagą. Błędne podchodzenie do problemów potrzeb strefy plus size przez wiele lat blokowało dostęp do fajnej odzieży dla pań noszących rozmiary przekraczające magiczne 42. Dopiero lobby biuściarskie wymogło na producentach szycie kolekcji dla wszystkich kobiet i udowodniło, że prawie siedemdziesiąt procent rynku potrzebuje bielizny i odzieży w większych rozmiarach.

Panie noszące większe rozmiary nie mają obecnie żadnych problemów z doborem kosmetyków do pielęgnacji w domu. Obfita oferta kosmetyczna pozwala na stworzenie rytuałów pielęgnacyjnych w domowym SPA, przy czym warto podkreślić, że chodzi tutaj o codzienną pielęgnację ciała. Do wanny można dosypać sole wyszczuplające, a także inne preparaty mające na celu troskę o szczuplejszą sylwetkę. Bardzo dobra dla poprawy nastroju będzie aromatoterapia. Na rynku jest cała linia kosmetyków przeznaczonych do walki ze zbędnymi kilogramami, przy czym te skuteczne nie należą do najtańszych, a w ocenie użytkowniczek ich działanie bardziej ma wpływ na odzyskanie jędrności skóry niż zwalczanie tkanki tłuszczowej. Ta bywa bardzo oporna, zwłaszcza po przekroczeniu trzydziestego roku życia. Im wyższe widełki wiekowe, tym trudniej spowodować jej zniknięcie, przy czym „dla chcącego nic trudnego”, zwłaszcza jeśli do akcji włączy się właściwą dietę i ćwiczenia fizyczne. Te ostatnie powinny być dopasowane do upodobań – nie każda aktywność fizyczna działa w takim samym stopniu na każdego. Indywidualistki będą się męczyć na ćwiczeniach grupowych – dla nich lepsze będą zajęcia chociażby w siłowni, gdzie będą mogły ćwiczyć w dowolnym czasie i w swoim tempie.

Przy dużej nadwadze i otyłości trening trzeba wprowadzać stopniowo – po pół roku ćwiczeń można będzie zobaczyć super efekty, a ciało przemieni się w dużo szczuplejsze, co spowoduje konieczność wymiany całej garderoby.  Panie w rozmiarze XXL nie powinny sobie żałować dóbr oferowanych przez salon kosmetyczny. Profesjonalne preparaty wyszczuplające ciało znakomicie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej, a kosmetyczka z Krakowa przy okazji może zaproponować zabiegi na twarz, uzależnione od potrzeb cery.


5 thoughts on “Jak dbać o ciało w rozmiarze XXL?

  1. Ale, po co? Kochanego ciała nigdy dość! Niektórzy wolą trochę więcej krągłości i nie koniecznie trzeba się ich wstydzić.

  2. Niektórzy może i wolą troszkę więcej krągłości, ale nie zmienia to faktu, że dbać o swoje ciało po prostu trzeba! :)

  3. Zgadzam się z Emilią. To wcale nie jest tak, że wszyscy muszą być szczupli. Ale jak ktoś przestaje panować nad swoim rozmiarem, to przestaje być przyjemnie. Osoby otyłe są też przecież narażone na różne choroby z tego tytułu… Warto uprawiać aktywność fizyczną – to korzystne i dla zdrowia, i dla wyglądu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>