Mezoterapia igłowa

Jeżeli chcesz przywrócić swojej skórze dawny blask i elastyczność, to bez zbędnego wahania udaj się na zabieg mezoterapii igłowej. Co to takiego jest, jak należy się przygotować do zabiegu oraz jakie są przeciwwskazania – na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

„Mezoterapia igłowa” jest to jeden z zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez profesjonalnego pracownika gabinetu kosmetycznego posiadającego odpowiednie umiejętności. Dzięki mezoterapii igłowej możesz powstrzymać upływ czasu i sprawić, że twoja skóra wciąż będzie jędrna jak u nastolatki oraz leczyć rozmaite schorzenia skórne. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkiej ilości substancji wypełniających, które są indywidualnie dopierane pod kątem rodzaju schorzenia oraz efektów jakie mają być uzyskane. Można w ten sposób leczyć między innymi pierwsze zmarszczki. Aby zabieg przyniósł pożądane efekty najlepiej jest go wykonywać w kilku seriach. Optymalny czas na wykonanie mezoterapii igłowej wynosi około dwóch tygodni. Podczas tego okresu pacjentka przynajmniej pięciokrotnie zgłasza się do salonu kosmetycznego na wstrzykiwanie pod skórę specjalnego preparatu. Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie jak również na pośladkach.

Mezoterapii igłowej nie mogą być poddane kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Z zabiegu wykluczone są również panie borykające się z chorobami nowotworowymi, a także cierpiące na alergie skórne czy choroby autoimmunologiczne. Sam zabieg przeprowadzany jest przy użyciu bardzo cienkich igieł, które powodują drobne nakłucia i pozostają po nim ślady w postaci niewielkich kropek, które znikają w kilka dni po zabiegu. Po wykonaniu mezoterapii igłowej zaleca się staranną pielęgnację skóry, polegającą na przykład na jej właściwym nawilżaniu. Należy również przez okres do dwóch tygodni unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. W tym czasie nie wolno jest również stosować peelingów złuszczających naskórek.

Gdzie można wykonać zabieg mezoterapii igłowej? Kuracji takiej możesz poddać się w dowolnym salonie kosmetycznym posiadającym odpowiedni sprzęt. Jeżeli nie znasz zbyt dobrze swojej okolicy, to skorzystaj z pomocy internetu. W polu wyszukiwarki wpisz hasło “kosmetyczka Mielec” (Świat Urody), a w odpowiedzi otrzymasz listę większości salonów kosmetycznych znajdujących się w twojej okolicy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>