Usługi dentystyczne

Kiedy przychodzi lato większość z nas się cieszy na to, że wreszcie zacznie się sezon na jedzenie lodów pod każdą postacią. W związku z czym my, Polacy lubimy lody, jemy je litrami, w różnych wersjach: na patyku, w kubku, w gałkach, kręcone itd. Ale jednak są pewne skutki uboczne jedzenia lodów: nie u wszystkich zęby reagują dobrze. Niektórzy są bardzo wyczuleni na zimne potrawy. I takie jedzenie lodów może dla nich się skończyć przykrywami dolegliwościami bólowymi szczególnie, jeśli wcześniej mieli zakładane leczenie kanałowe. Bo to wtedy wrażliwość na temperaturę potraw jest największa. Dlatego lody trzeba jeść bardzo ostrożnie i w niewielkich ilościach.

Zęby mogą źle reagować również na zimne jedzenie, jeśli uszkodzone jest szkliwo zęba, osłaniające zębinę. Dlatego nadwrażliwość na zimne może być objawem uszkodzenia zębów. Można od razu zniwelować objawy, decydując się na mineralizację szkliwa, można to zrobić na przykład w gabinetach stomatologicznych w Częstochowie. W tych gabinetach warunki do tego są najlepsze. I jak pokazują badania to właśnie w Częstochowie jest najwyższy procent wyleczenia z tej właśnie dolegliwości. Warto więc udać się do lekarza w gabinecie stomatologicznym w Częstochowie.

Nadwrażliwość może też być wywołana przez bruksizm. Dolegliwość ta polega na zgrzytaniu zębami, przez co ściera się szkliwo i uszkadzają się niektóre zęby. Zdiagnozować tę dolegliwość można w gabinetach stomatologicznych. Bruksizm objawia się żółtymi plamkami na powierzchni odpowiedzialnej za żucie oraz ubytkiem szkliwa u góry korony zęba. Jak sobie z tym poradzić? W pierwszej kolejności powinniśmy dostać aparat zakładany na noc, który uniemożliwi nam zgrzytanie zębami wtedy, gdy śpimy. Dostać go możemy u naszego lekarza-stomatologa. Trzeba pamiętać, że leczenie tego schorzenia polega także na dokładnym sprawdzeniu stanu organizmu: naszej gospodarki mineralnej, poziomu witamin czy zrobieniu testu na alergię. Wpływ na zgrzytanie zębami może mieć wszystko.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>