Wybielanie zębów w Gliwicach

Współczesne społeczeństwo żyje przede wszystkim szybko, oznacza to zarówno niewłaściwą dietę jak i ograniczony czas, jaki poświęcamy na dbanie o nasze zdrowie. Rzadko odbywamy wizyty kontrolne, będące podstawową profilaktyką zdrowotną, a zarówno do internistów jak i stomatologów udajemy się dopiero, kiedy czujemy że dzieje się coś niewłaściwego. Wtedy niestety bywa już za późno na podjęcie leczenia. Szybkie tempo życia, fast foody, kawa i alkohole wpływają niekorzystnie na stan naszego uzębienia. Nawet jeżeli poświęcamy wystarczająco dużo czasu na higienę to powstały na skutek takiej diety osad bywa nie do usunięcia dla zwykłej szczoteczki i pasty. Jak więc sobie poradzić z narastającym osadem?

Odpowiedzi udzieli nam każdy stomatolog (lista: http://Dentysta-stomatolog.com/Gliwice,1.html). Gliwice dysponują wieloma gabinetami w których możemy się poddać wybielaniu zębów. W zależności od tego jakimi środkami finansowymi dysponujemy i na jakie efekty liczymy, możemy zastosować różne metody wybielania. Jeżeli zależy nam na pozbyciu się lekkich, ledwo widocznych przebarwień, prawdopodobnie poradzimy sobie z nimi sami w domu za pomocą dostępnych w drogeriach środków wybielających. Jeżeli natomiast przebarwienia są znaczne, konieczna będzie wizyta na której w doborze odpowiedniej metody wybielania pomoże nam dentysta. Gliwice czy Wrocław to duże miasta, gdzie wybór dostępnych technik wybielania jest największy. W małych miasteczkach może być o to o wiele trudniej.

Wśród dostępnych na rynku metod wybielania mamy: wybielanie za pomocą nakładek żelowych, wybielanie metoda naświetlania raz wybielanie laserem. Skuteczność wszystkich trzech rodzajów zabiegów wybielających jest podobna, jednak różnią się one znacząco ceną, należy bowiem pamiętać, że wybielanie zębów nigdy nie jest refundowane. Najtańsze i jednocześnie bardzo skuteczne jest wybielanie za pomocą nakładek wybielających. Jego koszt waha się od 600 zł do 1500 zł a wygląda tak, że na pierwszej wizycie stomatolog pobiera odcisk naszego uzębienia i na jego podstawie jest wykonywana nakładka na zęby pacjenta. Zabiera on tę nakładkę do domu i mniej więcej dwa lub trzy razy dziennie nakłada ją na zęby wraz ze specjalnym żelem wybielającym. Cały proces wybielania trwa około dwóch tygodni. Dużo szybsze i łatwiejsze jest wybielanie metodą naświetlania lub laseru, które wykonuje się w gabinecie stomatologicznym podczas wizyty, jednak są to zabiegi często o wiele droższe, co nie znaczy że skuteczniejsze.


One thought on “Wybielanie zębów w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>